☰ menü
×
SELF DEFANS

Hakkımızda


— DOJO KİMLİKLERİMİZ —
1 – (Soyak – YENİŞEHİR) Samurai Başa Dojo – Aikido ve Judo vs.
2 – (ÜTİ – Selimiye, ÜSKÜDAR) Samurai Başa Dojo – Aikido
3 – (PRESTİJ SPOR SALONU, ÜSKÜDAR) Kick Boxing, Muai Thai ve özel dersler.
DOJO KİMLİGİMİZ– 1 (Soyak – Yenişehir)
Samurai Başa Dojosu;Yenişehir-Soyak’da,tabiatın hemen yanı başındaki modern bir salonda faaliyetini sürdürmektedir.
Yenişehir Aikido kulübü olarak da anılan bu dojo;ünlü Samurai (Budokwai) dojo ile de bağlantılıdır.
Türkiye Aikido’sunun ilk başlayıp, yayıldığı ve uzak doğu sporlarının hep merkezi konumunda olmuş olan,Kadıköy ilçesindeki [Budo Sporları Klübü (Samurai Budokwai dojo)]’nun kollarından sayılan dojomuzda ki çalışmalar pazartesi ve çarşamba günleri düzenli olarak sürdürülmektedir.
Zaman, zaman da merkez dojomuz olarak kabul edilen; İstanbul Kadıköy’de bulunan [Budo Sporları Kulübü ( Samurai Budokwai) ] dojomuzda sürdürdüğümüz çalışmalar, bizleri motive edip, yönlenmemizde yardımcı olmaktadır. Seminer niteliğinde geçen çalışmalar tecrübeli hocaların katkıları ile de herbirimize ayrıcalıklı bir değer kazandırmaktadır. Başta hocamız Ahmet Berkol Ökten’in nezaretinde ve yüksek katkıları ile yapılan bu çalışmaların, gelişimimizde ki pozitif etkisi tartışılmaz olup, Samurai Başa üyelerinin çalışmalarına da ayrı bir renk getirmektedir.
Dojomuzda yapılan Aikido ve Judo sınavları da, seminer niteliğinde olup; katılımcılara ayrıcalıklı bir katkı sağlamaktadır. Sınavlar Türk Aikido’sunun ve Judo’sunun başlamasında önder olmuş olan, hocamız Ahmet Berkol Ökten’in idaresinde gerçekleşmektedir.
Dojomuz da Aikido çalışanların, emeklerinin karşılığını terfi ederek alabilmiş olmaları; kendilerinde olağanüstü bir motivasyon sağlayıp, bu öğretiye daha fazla sarılmalarına vesile olmaktadır. Kursiyerler zorlu sınavları aşmak konusunda canla başla çalışmaktadırlar. (Budokwai dojo) bünyesinde yapılan imtihanlarda; birçok öğrencimiz 1nci dereceden çırak anlamına gelen [1nci Kyu (siyah kemer öncesi/kahverengi)] seviyesine ve bazılarıda siyah kemere kadar yükselebilmeyi başarmışlardır.
Bu bağlamda kalıplaşmış rutin çalışmaların, bir yerden sonra önemli bir fayda sağlayamayacağı gerçeği; Samurai Başa dojo da , eğitim programlarının çeşitlendirilmesi neticesini ve gerekliliğini de doğurduğundan.., dojomuz; çalışmalarına bu yönde bir hareket sağlayarak,gelişimine ve çağdaş eğitimine merkez dojomuzun da katkıları ile süratle devam etmektedir..

DOJO KİMLİGİMİZ– 2 (ÜTİ – Selimiye –ÜSKÜDAR )
Samurai Başa Dojo ayrıca; Çiçekçi semti, Selimiye – Üsküdar’da…, Uzak Doğu Sporlarının ilk yapılmaya başlandığı tesislerden biri olan ve nice şampiyonlar çıkartmış bulunan ÜTİ SPOR KULUBÜ ’nde de faaliyetini sürdürmektedir.
ÜTİ Kulübünde ki Aikido çalışmalarıda düzenli olarak salı ve perşembe günleri yapılmaktadır.
Dojolarımızda zaman, zaman farklı branşların teknikleri de harmanlanmak sureti ile teknik çeşitliliği oluşturulmakta ve bu suretle Aikido’nun gelişimi amaçlanmaktadır. Bu sebeple stabil hareketlerin yanı sıra, dinamik çalışmalarada yer verilmektedir.
DOJO KİMLİĞİMİZ – 3 ( PRESTİJ SPOR SALONU) – Selimiye – ÜSKÜDAR
Prestij Spor Salonumuzda Salı ve Cuma günleri, savunma ve cardio amaçlı 7’den 70’e bayan-erkek, yetişkin-çocuk Kick Boxing grup dersleri veya muhtelif alanlarda özel dersler verilir.

SAMURAI BAŞA Dojo, ayrıca talep edilmesi halinde;
(KickBoxing) veya
(Self Defence) veya
(Judo) veya
Thai Box(Muai Thai) veya
Mixed Martials veya
(Aikido ) vs. branşlarında
( ÖZEL DERS imkanı da ) sunmaktadır.
KİŞİYE ÖZEL BİREBİR DERSLER
KARMA, KOMPAKT DERSLER
PAKET DERSLER
SİZİN YERİNİZDE DERSLER
(2 KİŞİ VEYA ÜSTÜ) MİNİK GRUPLARA ÖZEL DERSLER
ŞİRKETLERE ÖZEL DERSLER

Hoca: Doğan Başa
——————————————————————
Samurai Başa Dojo, Grup Ders Günleri :
Pazartesi ve Çarşamba  : Soyak – Yenişehir ve Prestij Spor Salonu
Salı ve Perşembe : Prestij Spor Salonu